PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pátek 06.08.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

PÁTEČNÍ GLOSY 11.06.2021

Miroslava Macka

Spekulace o "covid pasu" jsou jen zlovolnou dezinformací, uvedlo české ministerstvo zdravotnictví na svém webu dne 21. 12. 2020.

Bývalá hygienička Eva Trávníčková: epidemii koronaviru vyhlásili politikové, nikoliv hygienici. Také nemohli, neboť ze zákona existuje tzv. hygienický práh, při jehož dosáhnutí a překročení se vyhlašuje epidemie. A ten činí 1600 veškerých respiračních onemocnění na 100.000 obyvatel v posledních 7 dnech, tedy 160. 000 na 10 milionů obyvatel Česka. Jenže jak při vyhlášení prvního výjimečného stavu, tak při vyhlášení druhého, nebylo toto číslo naplněno ani ze čtvrtiny.
To jen, abychom se nadále nevymlouvali na to, že za to či ono může epidemie koronaviru. Nikoliv, mohou za to ti politikové a „experti“, kteří koronavirus využili a zneužili k vybuzení strachu a hysterie a ke svým nekalým cílům a kšeftům.

Maďarský premiér Viktor Orbán odmítá zvyk, že hráči před fotbalovým utkáním pokleknou na znak solidarity s oběťmi rasové nerovnosti. „Já s tím nesouhlasím. Na sportovištích to nemá místo,“ řekl Orbán na čtvrteční tiskové konferenci.
Podobná gesta podle předsedy maďarské vlády souvisí s historií a kulturou daného národa. „My v Maďarsku klekáme před Bohem, před svou zemí a před láskou, kterou žádáme o ruku. My od našich sportovců v národním dresu nečekáme, aby poklekli, ale aby bojovali, vítězili, a pokud se to nepovede, aby umírali vestoje,“ dodal Orbán.
Podle maďarského premiéra je zmíněné pokleknutí maďarské kultuře zcela cizí. „Pokleknutí vymyslely bývalé otrokářské země, ale Maďarsko mezi ně nikdy nepatřilo,“ zdůraznil Orbán. „Pokud jste hostem v naší zemi, pak musíte chápat její kulturu a neprovokovat hostitele. Politika nemá ve sportu místo,“ dodal.
Dodávám: Nenajde se v české kotlině, moravských úvalech a zbytku Slezska politik, který by pronesl podobná slova, abych měl na podzim koho volit?

Evropská komise zažalovala Česko a Polsko u soudního dvora Evropské unie kvůli tomu, že nedovolují cizincům z EU vstupovat do politických stran. Podle unijní exekutivy tím obě země omezují jejich právo kandidovat v evropských volbách a ve volbách do zastupitelstev za stejných podmínek, jaké mají čeští a polští občané.
„V důsledku tohoto omezení nemohou občané z ostatních členských států EU s bydlištěm v Česku nebo Polsku plně uplatnit své právo kandidovat ve volbách do místních zastupitelstev a ve volbách do Evropského parlamentu za stejných podmínek jako státní příslušníci těchto států,” uvedla komise.
Není už opravdu nejvyšší čas uplatnit staré české přísloví „Kdo uteče, ten vyhraje“?

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 11.06.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA